Alior Bank kantor Szczecin. Funt szterling w internetowym kantorze – Kurs funta brytyjskiego Szczecin

Funt szterling, zwany nieoficjalnie funtem brytyjskim, oznaczony kodem GBP jest oficjalną jednostką monetarną w Wielkiej Brytanii oraz jej terytoriach zależnych, czyli Brytyjskim Terytorium Antarktycznym, na Falklandach, Gibraltarze, Guernsey, Wyspach Man, Jersey, Wyspach Świętej Heleny oraz w Georgii południowej. Jeden funt dzieli się na 100 pensów. Wielka Brytania zdołała wynegocjować klauzulę pozwalającą jej pozostać poza strefą Euro, dlatego jest on brytyjską walutą nieprzerwanie od 1158 roku, kiedy to został wprowadzony do obiegu przez króla Henryka II.

Kurs funta brytyjskiego Szczecin

Na chwile obecną, czyli listopad 2018, kurs funta szterlinga oscyluje w granicach 4, 8 złotych. Według prognoz w 2019 roku ma się on utrzymać w granicach 4, 6-4, 9zł, zaś w 2020 stopniowo spaść do 4, 4zł.

Alior Bank kantor Szczecin

Jeśli potrzebujesz szybko i wygodnie zaopatrzyć się w brytyjską walutę, pomocny może się okazać internetowy kantor wymiany walut Alior Banku. Sporym plusem jest dostępność kantoru przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Bank oferuje również atrakcyjne kursy. Zarówno prowadzenie konta jak i karta walutowa są bezpłatne.