Wzór listu motywacyjnego dla księgowej

Stanowisko księgowej jest bardzo popularnym zawodem, tego też nie dużo osób chętnych do aplikowania na to stanowisko. W takim przypadku warto poświęcić trochę czasu, tak aby móc tworzyć idealny list motywacyjny.

Wzór listu motywacyjnego księgowa

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na zamieszczone ogłoszenia wysłał swoją kandydaturę na stanowisko księgowej. Przeczytałam państwa ogłoszenie i jestem w stanie stwierdzić, iż spełnia wszystkie wymagania do objęcia tego stanowiska.

Ukończyłam wyższą uczelnię na kierunku finanse i rachunkowość, a także studia podyplomowe związane z kadrami i placami. Mam na swoim koncie również wiele kursów i szkoleń, które idealnie wykorzystywałam swojej poprzedniej pracy na stanowisku księgowej.

Jestem księgową od siedmiu lat. Pracowałam także jako samodzielna księgowa, zapewniając kompleksową obsługę przedsiębiorców w obszarze księgowym i administracyjnym. Na swoim poprzednim stanowisko obsługiwała klientów w zakresie księgowości, prowadziłam księgi przychodów i rozchodów oraz terminowo sporządzanie deklaracji PIT i VAT. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej kandydatury oraz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.