Pracuj w domu

Dla wielu z nas praca zdalna jawi się jako spełnienie marzeń. Wyobrażamy sobie, że praca w domu to jedynie przyjemność i duża oszczędność, zarówno czasu, jak i pieniędzy.

 

To po części tylko prawda, że praca w domu to spełnienie marzeń. Praca z domu jest idealna dla osób o wysokim poczuciu odpowiedzialności i sumienności. Takich osób jest niestety mało i większość z nas potrzebuje przełożonego”nad głową”, który będzie nas mobilizował do pracy. Nie próbujmy się oszukiwać, że pracując z domu nagle zmienimy nasze zwyczaje i podejście do pracy. Pamiętajmy tez o jednym bardzo ważnym aspekcie pracy w biurze jakim jest socjalizacja.

 

Człowiek jest niezaprzeczalnie zwierzęciem stadnym i lubi przebywać w grupie. Praca w domu zdecydowanie lepiej będzie wychodzić introwertykom, którzy nie potrzebują spotkań z ludźmi aż tak często. Praca zdalna to co prawda duża oszczędność – nie tracimy czasu, ani pieniędzy na dojazdy i powroty z pracy. Nie wydajemy pieniędzy na lunch z kolegami na mieście czy kawę zakupioną w pobliskiej kawiarni. Praca zdalna ma tak samo wiele zalet, jak wad. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy decydować się na taką formę zatrudnienia. I to co na początku mogło być bardzo kuszące, jak praca w piżamie, może przynieść odwrotny skutek. Warto sprawdzić czy jesteśmy w stanie pracować w domu i czy biuro pełne współpracowników nie jest jednak dla nas lepszym rozwiązaniem.