Nowe wyzwanie – praca w domu

Biurowce pustoszeją, a hasłem coraz częściej pojawiającym się na korytarzach budynków korporacji jest praca zdalna. Cytując “klasyka” – sorry, taki mamy klimat.

 

Rzeczywistość i zagrożenie, które ze sobą niesie przebywanie z innymi ludźmi wymusza na nas dostosowanie się. Niewielu jest takich, którzy mogą sobie pozwolić na zaprzestanie pracy po prostu. Kto tylko może, ratuje się pracą zdalną. Praca zdalna, oprócz niewątpliwych korzyści przynosi ze sobą też pewne wyzwania, o których należy pamiętać. Przede wszystkim praca zdalna w połączeniu z opieką nad dzieckiem może okazać się zajęciem o wiele bardziej stresogennym niż praca w biurze.

 

Praca zdalna wymaga też sporej wbrew pozorom samodyscypliny – bardzo łatwo bowiem o mnóstwo dystrakcji odrywających nas od obowiązków – skoro jesteśmy w domu, to przecież trzeba zrobić pranie, posprzątać, ugotować obiad czy sprawdzić co się dzieje w mediach społecznościowych. Praca zdalna może zatem spowodować znaczne wydłużenie czasu potrzebnego na wykonanie swoich obowiązków. Warto jest dokładniej zapoznać się z tematem pracy zdalnej po to, by dobrze się psychicznie do tego wyzwania przygotować.