Krakowskie atrakcje turystyczne

Istnieją takie miejsca na turystycznej mapie Polski, które każdy powinien zobaczyć chociaż raz w życiu, a Kraków, jako historyczna stolica kraju, ma w swoich granicach przynajmniej kilka z nich. Najbardziej powszechnie znanym miejscem, którego nie może ominąć żadna szkolna wycieczka jest Wawel i zlokalizowany tam Zamek.

Europejska perełka

Kraków przyciąga zarówno turystów z Polski, jak i z zagranicy, a na krakowskim rynku usłyszeć można języki z najróżniejszych stron świata. Nazwy takie jak Sukiennice czy Barbakan są rozpoznawane w całym kraju, ale to o Wawelu wiedzą już nawet małe dzieci. Znajdujący się tam zamek został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco i przez wielu uznawany jest za najpiękniejszy zamek w Polsce. Z pewnością jest to perełka architektury, w dodatku utrzymana w doskonałym stanie, dzięki czemu zwiedzać ją mogą kolejne pokolenia turystów.

Wawelskie atrakcje turystyczne

Zamek Królewski na Wawelu jest drugim co do wielkości zamkiem w Polsce. Zamkowy dziedziniec jest dostępny do zwiedzania bezpłatnie, a tamtejsze malownicze krużganki doskonale prezentują się na zdjęciach pamiątkowych. Warto jednak opłacić bilet i bliżej zapoznać się z wnętrzem zamku (uwaga, czasem trzeba postać w kolejce, ale niektóre atrakcje turystyczne są tego warte!). Ta historyczna siedziba polskich władców na każdym kroku ukazuje przepych i wystawność ówczesnego życia, a na turystów czekają zarówno Reprezentacyjne, jak i Prywatne Komnaty Królewskie – wszystko, czego potrzeba by choć przez chwilę poczuć się jak możni tego świata.