Magia liczb

Ludzi można podzielić na tych, którzy mają skłonność do wiary cuda, mniej racjonalnych – oraz tych totalnie pragmatycznych, twardo stąpający po ziemi. Którzy nie wierzą w żadne cuda, wróżenie z fusów, charakteru pisma czy liczb. Owszem, liczb, gdyż istnieje dziedzina opierająca się na wierze, że istnieją cyfry i liczby pechowe, przynoszące nieszczęście czy nawet śmierć – jak takie, które wręcz zagwarantują nam pomyślność i będą sprzyjać powodzeniu w tych czy innych dziedzinach.

 
Niezależnie od tego czy w to wierzymy czy nie, większość z nas ma jakieś swoje ulubione liczby, i takie, od których stroni – choć nie zawsze wiemy dlaczego. Za pechową na przykład uchodzi trzynastka. Za szczęśliwą siódemka. I to właśnie siódemka bardzo często należy do tych które wybieramy jako lotto liczby, czyli te, które zakreślamy grając w gry losowe Totalizatora Sportowego – czy inne formy gier.
Wielu wytrawnych czy regularnych graczy ma właśnie takie ulubione – i szczęśliwe liczby oraz zestawy liczb, i nigdy nie sięga po inne. Są jednak i tacy którzy wybierają liczby na chybił – trafił czyli przypadkowo.