Płyta meblowa czy wiórowa jaka wybrać?

Bez wątpienia płyta meblowa zdominowała nasze rodzime meblarstwo. Najwięcej mebli jest wykonanych z tego materiału i trudno jest się temu dziwić, ponieważ taka płyta jest niezwykle wytrzymała i można ją stosować na wiele sposobów. To rozwiązanie wykorzystywane jest zarówno przy budowie mebli skrzyniowych, jak i również tapicerowanych, przez co zdecydowanie można stwierdzić, że jest ona wszechstronna.

Płyta meblowa czy wiórowa jaką wybrać?

Wybór tych płyt uzależniony jest przede wszystkim od tego co mamy zamiar z niejs zbudować. Jeśli zależy nam na zbudowaniu korpusu danego mebla, zdecydowanie bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie wybrać płytę meblową. Płyta wiórowa jest niedroga, ale o jednak o wiele lepsze rozwiązanie jeśli chcemy zrobić plecy do naszej szafy czy szafki. Płyta wiórowa ma nieco gorsze parametry od płyty meblowej i jeśli zależy nam na stworzeniu trwałego mebla na lata, zdecydowanie powinniśmy kierować się tym przy wyborze.

Rodzaje płyt meblowych? Co jest dla nich najlepszą alternatywą?

Czy istnieje jakaś idealna alternatywa dla płyty meblowej? Patrząc na jej fizyczne parametry zdecydowanie taką alternatywą może być płyta OSB Jej zaletą jest przede wszystkim to, że jest ona o wiele tańsza od płyty meblowej, dlatego polecana jest osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stolarstwem. Dzięki niewysokiej cenie można stwierdzić, że płyta jest idealnym materiałem do ćwiczeń, ale również i można z niej wykonać praktyczne elementy wyposażenia i również budowle.

Płyta OSB – co warto wiedzieć na jej temat? Jakie są jej zalety?

Płyta ta zrobiona jest z wiórów drewnianych, które połączone są pod wysokim ciśnieniem przy pomocy specjalnych klejów oraz żywci.

Gdzie kupić najtańszą płytę OSB, z której można wykonać solidny mebel na lata?

Jeśli szukasz dobrej płyty meblowej baź płyty OSB zdecydowanie skorzystaj z oferty sklepów intrnetowych. Wszędzie tam wszelkie sprawy załatwisz o wiele taniej oraz o wiele szybciej.