Magia Świąt Bożego Narodzenia – do stajenki do stajenki gdzie leży maleńki – Jasełka

W okresie świątecznym często rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, które są bardzo ochoczo śpiewane przez dzieci i dorosłych.

do stajenki do stajenki gdzie leży maleńki

Gdy nadchodzą jasełka w szkołach i przedszkolach można usłyszeć, jak dzieci śpiewają do stajenki do stajenki gdzie leży maleńki, celebrując Święta Bożego Narodzenia. To szczególny okres w życiu wszystkich katolików i wielbicieli polskich tradycji. Nastrój, jaki wprowadzają ozdoby świąteczne, śpiewane kolędy i pastorałki czy śnieg pokrywający wszystko dookoła nas jest niepowtarzalny, wyjątkowy i nadzwyczaj przyjemny.

Jasełka

Dlatego też tak bardzo lubimy święta, a wielu z nas nuci w tym okresie do stajenki gdzie leży maleńki. Magia świąt sprawia, że często stajemy się także lepszymi ludźmi, jesteśmy bardziej chętni do pomagania innym i ochoczo wspieramy różne fundacje i zbiórki na cele charytatywne. To niezwykłe, jak bardzo staramy się wspierać innych w tym trudnym okresie zimowym, a także to, jak bardzo otwierają się nasze serca na krzywdę i ból innych ludzi czy zwierząt. Miejmy nadzieję, że to dobro zagości w nas na zawsze i równie chętnie będziemy pomagać o każdej porze roku.